Ana Sayfa Danimarka

Danimarka

Danimarka’dan siyaset, ulusal, bölgesel ve yerel haberler. Haberler Danimarka resmi internet sitesi.

Danimarka, Dubai’ye uçuş yasağını uzattı

Danimarka, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) geçen hafta yürürlüğe koyduğu 5 günlük uçuş yasağının süresini uzattığını duyurdu.

Başbakan Frederiksen’in maketini yakan 3 kişi tutuklandı

Danimarka'da 23 Ocak'ta Kovid-19 önlemlerine karşı düzenlenen gösteride Başbakan Mette Frederiksen’in maketinin yakılmasıyla bağlantılı oldukları açıklanan üç kişi Kopenhag polisi tarafından tutuklandı.

Danimarka’da Covid-19 kaynaklı ölü sayısı 2 bini geçti

Danimarka’da son 24 saatte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 27 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölenlerin sayısı 2 bini geçti.

Danimarka’da Diyanet Vakfı çatısı altındaki Aabenraa camisine saldırı

Danimarka Türk Diyanet Vakfı (DTDV) çatısı altında faaliyet gösteren ve Danimarka-Almanya sınırına yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Aabenraa Camisi’ne İslamofobik saldırı düzenlendi.

Danimarka başbakanı mülteci sığınmacıların kabul edilmesini istemiyor

Başbakan, parlamentodaki yorumları sırasında Danimarka'daki sığınma başvurularını sıfıra indirmek istediğini söyledi. "Hedefimiz bu. Tabii ki söz veremeyiz ”dedi. "Sıfır sığınmacıya söz veremeyiz, ancak seçimden önce yaptığımız gibi, yeni bir sığınma sistemi istediğimize ve bunu uygulamak için...

Danimarka Dubai ile uçuşları durdurdu

Danimarka Ulaştırma Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile uçuşları 5 gün boyunca askıya aldığını duyurdu.

Danimarka’da Pfizer aşılarının azaltılması, 2021’in ilk çeyreğini etkileyecek

Danimarka, bu yılın ilk çeyreği boyunca beklenenden daha az Pfizer / BioNTech Covid-19 aşısı alacak ve bu durum 2021 yılının ilk çeyreğini etkileyecek.