3F'e hacker saldırısı işsizlik parası alacakları vurdu

Danimarka’nın en büyük sendikası 3F son 4 gündür siber saldırı aldığını açıklayarak tüm internet sisteminindeki faaliyetlerini durdurdu.

Sistemin kapatılmasıyla birlikte işsizlik parası alan ve ayın son ikinci pazarında 3F’in sistemine girerek form doldurmak zorunda olanlar 3F’in şubelerine giderek bireysel başvuru yapmak zorunda yada internetten indirdikleri formu doldurup postayla gönderebilir. 3F’den işsizlik parası alanların buraya tıklayarak indirecekleri formu doldurup postayla yerel 3F şubelerine göndermeleri gerekiyor.

Restaurant Vejlegården’e destek saldırısı

İnternette bazı sayfalarda yorum yazan hackerler 3F’e düzenlenen siber saldırıyı üstlendi. Saldırıyı üstlenen hackerler, saldırının nedeneini 3F’in Restaurant Vejlegården’e yaptığı bezdirme politikalarını gerekçe gösterdi.

3F sendikası ve Vejle şehrinde bulunan Restaurant Vejlegården arasındaki anlaşmazlık, restoranın 3F yerine ‘KRİFA’ adlı sendikayla sözleşme yapması üzerine başladı.

3F Sendikasının Restaurant Vejlegården’e geçen yıldan bu yana uyguladığı bezdirme çalışmaları faşist yönetim şekillerini aratmıyor.

3F ve Danimarka İşçi Sendikaları Konfederasyonu LO’ya bağlı diğer sektörlerden de yararlanan 3F sendikası, Restaurant Vejlegården’e posta verilmesini, çöplerinin toplatılmasını ve daha da ileri giderek yerel gazeteye reklam vermesini engelledi.

Mafya metodlarına benzer yollara başvuran 3F, son aylarda Restaurant Vejlegården’in girişinde 100-150’şer kişilik gruplarla toplanarak restoranın işleyişini engellemeye çalışıyor.