Danimarka Anadolu Gençlik Derneği (Dansk Anatolien Ungdom) tarafından düzenlenen online eğitim fuarı, gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Dernekte gönüllü olarak görev yapan ve üniversiteler biriminden sorumlu olan Hüzeyfe Muhammed Aydın, İskandinavya Haber’e yaptığı açıklamada, Danimarka’da eğitim fuarlarının geleneksel olarak düzenlendiğini söyledi.

Aydın, kendilerinin de dernek olarak bienal (iki yılda bir) eğitim fuarı düzenlediklerini, 2019 yılında düzenledikleri fuarın yüz yüze olduğunu ve 400 civarında öğrencinin katıldığını aktardı.

Bu yıl düzenledikleri eğitim fuarını ise yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle internet üzerinden yaptıklarını belirten Aydın, amaçlarının Danimarka’da yaşayan Türk kökenli gençleri Danimarka’daki eğitim fırsatlarından haberdar ederek, gençlerin doğru tercih yapmasına yardımcı olmak olduğunu kaydetti.

Aydın, hukuk, eğitim, sosyal danışman, psikoloji, tıp, ekonomi ve inşaat dallarında eğitim sahibi kişilerin eğitim fuarında çevrim içi sunum yaparak, öğrencilerin sorularını yanıtlayacağını anlattı.

Pazartesi başlayan eğitim fuarının Cuma gününe kadar süreceğini aktaran Aydın, her akşam saat 17-20 arası, Dansk Anatolien Ungdom sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan linkte sunumların yapılacağını vurguladı.