Kopenhag’daki geleneksel Noel pazarlarının birçoğunun iptal edildiği doğru olsa da, Tivoli’nin bayram sezonu için yeniden açılmasıyla Noel ruhunu kurtarma yolunda bir heyecan yaşanıyor.

Tivoli’nin dışında da hala o yılbaşı hissini yakalayabilirsiniz. Birçok ilçede 16 Kasım’dan itibaren yolu aydınlatan süslemeler ve mağazalarda tüm aile için şenlikli tezahüratlar var.

Nyhavn’ın en yeni buz pateni pistinde kışı buzda geçirin

Nyhavn’dan köprünün hemen üzerinde, yeni bir Noel pateni pisti 6 Kasım’dan itibaren limanın üzerinden kış manzarasıyla ortaya çıkıyor. Broens Buz Pateni pisti (Pzt – Cum, 09: 00-20: 00 saatleri arasında kendi patenlerinizi getirdiğiniz sürece buzda ücretsiz kayak imkanı sunuyor.
Frilandsmuseet’te eski çağların Noel’ini keşfedin

Danimarka’nın kendi açık hava müzesi Frilandsmuseet’te Noel’in geçmiş dünyasına adım atın. Dünyanın en büyük ve en eski açık hava müzelerinden biri olan Frilandsmuseet, sizi Danimarka kırsalının tarihini yaşamaya davet ediyor. 1650’lerden 1950’lere kadar yeniden yapılan, zaman içinde donmuş, tamamen mobilyalı binaları ziyaret edebilirsiniz.

Copenhot’ta kış banyosu yapın

Kopenhag’da kış ortasında denize atlayın. Çılgınca mı geliyor? O halde kış banyosunun faydalarını duymamışsınızdır. Artan mutluluk ve vücudu canlandırmakla ilişkilendirilen kış banyosu uzun süredir devam eden bir İskandinav geleneği. Bu kış, Copenhot yeni gelenleri kış banyosuna 360 derecelik bir girişle dalmaya davet ediyor.

Noel şarkıları ve Kış Cazıyla sokaklarda serenat yapın

2001’den beri bizi kış soğuklarının dışına çıkaran ülke çapında bir müzik festivali olan 21. yıllık Kış Caz Festivali’ne katılın. Bu yıl etkinlikler 5-28 Şubat tarihleri arasında 150’den fazla mekânda gerçekleşiyor.

Hviids Vinstue’nin ünlü gløgg’iyle kışın tadını çıkarın

Hviids Vinstue birçok şeyle ünlüdür, ancak bunların en iyisi kış sıcak şarapları veya Danimarkalıların uygun bir şekilde dediği gibi, gløgg. Tarçın, portakal ve karanfil gibi ısınan kış baharatlarının tadına bakın, tatlandırılmış kırmızı şarapla demlendirin ve Kopenhag’ın en eski barında sıcak servisten yararlanın.