Başkent Kopenhag şehir merkezinin 15 kilometre güneybatısında yer alan İshöj kentindeki Nisa Düğün Salonu’nda, CHP Danimarka birliği tarafından “Cumhuriyet Balosu” düzenlendi.

Cumhuriyetin 95’inci yılının kutlandığı baloda, CHP Danimarka Birliği Başkanı Yiğit Taş ve Başkan Yardımcısı Alev Kantin birer konuşma yaptı.

Genç yetenek Dilem Görmez ve grubu Die Fralle’nin sahne aldığı baloda, Danimarka Uşaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin folklör ekibi Eğe yöresine ait halk oyunları gösterisi sundu.

Cumhuriyet Balosu’nunun önemli konuklarından Gazeteci Hüseyin Hakkı Kahveci, Cumhuriyetin kurulduğu tarihten bu yana geldiği noktayı anlattı.

Gecede sponsorlar tarafından verilen hediyelerin çekilişi de yapılırken, en ilginci ise Nanis Güzellik Salonu’nun ‘saç ekimi’ hediye çeki oldu.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Tolga Sağ’ın sahne aldığı balo, Sağ’ın konserinin ardından da gece geç saatlere kadar devam etti.

Cumhuriyet Balosu’ndan renkli kareleri sizler için derledik.

1Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

CHP Danimarka Birliği tarafından organize edilen Cumhuriyet Balosu yoğun ilgi gördü.

2Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Davetliler bu özel gecede yer alabilmek için Danimarka’nın çeşitli şehirlerinden İshöj’a geldi.

3Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Baloda davetlilere yemek ikramı yapıldı.

4Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Masalar Türk ve Danimarka bayraklarıyla süslendi.

5Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Vatandaşlar Türk bayrağını elinden düşürmedi.

6Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Gecede davetliler arasında Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Mattias Tesfaye (sağda) ve eski milletvekili Hüseyin Araç (ortada) da yer aldı. CHP Danimarka Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Eray (arkada sağda) ise emek verdiği slayt gösterisini gururla izledi.

7Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Etkinlikte sahne alanlar arasında CHP Danimarka Birliği Sözcüsü Esma Sultan Öcal’ın kızı genç şarkıcı Dilem Görmez ve grubu Die Fralle de vardı. Genç şarkıcı Dilem, gecede annesine nazaran daha liberal bir renkte elbise tercih etti.

8Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Baloda ses sisteminin mimarı Grup Karma’nın neşeli üyesi Merih Cihan da vardı. Cihan cep telefonuyla balodan canlı yayın yaptı.

9Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Eski Milletvekili Hüseyin Araç (sol 2), genç Sosyal Demokratlar CHP Danimarka Birliği Başkanı Yiğit Taş (ayakta) ve CHP Danimarka Birliği Sözcüsü Esma Sultan Öcal (solda) ile birlikte.

10Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Yorumsuz… 🙂

11Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

İkast’ın belki de en aktif Türk vatandaşı Yaşar Şahin (ayakta) Özdilek (solda) ve Cengiz Karakuş (sağ 3) kardeşlerle birlikte.

12Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Eski CHP Danimarka Birliği Başkanı Erol Sarıkaya (sol 3) eşiyle birlikte öz çekim yaptı.

13Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

İletişim çağı. 🙂

14Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Biletler yine Ahmet Avcı’dan. (solda) 🙂

15Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Vatandaşlar Cumhuriyet Balosu’na yoğun ilgi gösterdi.

16Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Haber.dk Editörü Cengiz Kahraman (ortada) gecenin en hızlı gazetecisiydi. Kahraman, Cumhuriyet Balosu ile ilgili haberini gecenin 3’ünde sitesine ekleyerek bize (Haberler) ve Kuzey’e fark attı. 🙂 Kahraman’a baloda kardeşi Atilla (solda) eşlik etti.

17Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Cumhuriyet Balosu hatıЯası. 🙂

18Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Gecenin sunucularından Yücel Tanrıverdi (solda), EuroJackpot çekilişi için kupon satsa bu kadar içten ve heyacanlı bir sunum yapamazdı. 🙂

19Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Etkinlikte vatandaşlara hitap eden Gazeteci Hüseyin Hakkı Kahveci, “Salonun yaş ortalaması 45 ve üzeri, nerede bu gençler diye” sordu. Kahveci, belkide Danimarka’daki Türk derneklerinin ortak sorununa işaret etti, evet, nerede bu gençler?

20Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

CHP Danimarka Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gündüz (sağda), Gazeteci Kahveciyi dikkatle dinledi.

21Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Balo hatıЯası. CHP Danimarka Birliği Başkanı Yiğit Taş (sağda), etkinlik boyunca görevinin başından ayrılmayan Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Eray (solda) ile birlikte.

22Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Cumhuriyet Balosu’nda Danimarka Uşaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Zeybek Grubu da sahne aldı.

23Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Danimarka Uşaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Zeybek Grubu’nun tecrübeli üyesi ve CHP Danimarka Birliği Başkan Yardımcısı Alev Kantin performansıyla büyük beğeni topladı.

24Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Zeybek Grubu’nun genç üyeleri de performanslarıyla göz doldurdu.

25Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Yeni başlayanlar için İtalyanca. 🙂 Kuzey’den Sadi Tekelioğlu (solda), Kuzey’den ve Milliyet Gazetesi’nden meslektaşı İrfan Kurtulmuş’a, Berlusconi şakaları yaparken. 🙂

26Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Baloda yapılan çekilişte Türkiye’ye gidiş/dönüş biletini, gıda şirketi Fullhouse’ın ortaklarından Nazif Gazier’in kızı Melisa Duygu Gazier (sağ 2) kazandı. Duyguer, biletini etkinliğin sponsorlarından Ahmet Avcı’nın (sağda) elinden aldı.

27Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Cumhuriyet Balosu’nda yapılan çekilişte hediye kazananlar arasında gıda şirketi Unifood’un ortaklarından Ahmet Karacan (sağ 2) da vardı.

28Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Cumhuriyet Balosu’nda vatandaşlara konferans veren Gazeteci Hüseyin Hakkı Kahveci, baloda satılan kitaplarını vatandaşlar için imzaladı.

29Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Gecenin büyük ikramiyesi Nanis Güzellik Salonu’ndan ‘Saç Ekimi’ hediye çekinin sahibi Ramazan Dinç (ortada) oldu. Dinç’in hediyesini Nanis’den Hatice Şahin (sağda) takdim etti.

30Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Egenin Hamsisi. 🙂 Kim demiş Egeliler Karadeniz şivesiyle Türkü okuyamaz diye? CHP Danimarka Birliği Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gündüz’ün (sağda) eşi Fatoş Gündüz (solda) baloda seslendirdiği Karadeniz türküleriyle büyük beğeni topladı. Tek eksik kemençeydi… 🙂

31Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Davetlilerin keyfi yerinde.

32Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

CHP Danimarka Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Cumhuriyet Balosu’ndan hatıЯa fotoğrafı. Birlik Yönetim Kurulu, uzun süredir üzerinde çalıştığı etkinliği gerçekleştirmenin sevincini yaşadı.

33Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Ve Tolga Sağ… Baloda sahne alan Tolga Sağ (solda), vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Sağ’ın alın terini peçeteyle silen bir davetli, peçeteyi hatıra olarak saklamak için yanında götürdü. 🙂

34Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Tolga Sağ saz çalıp türkü söyledi, vatandaşlar hatıЯa fotoğrafı çektirdi. 🙂

35Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Gülelim eğlenelim… 🙂

36Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Şahin (ayakta), Tolga Sağ’a sımsıkı sarılarak hatıЯa fotoğrafı çektirdi. 🙂

37Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Türk Halk Müziği Sanatçısı Tolga Sağ, mütevaziliğiyle vatandaşların gönlünde taht kurarken, öz çekim isteklerini de geri çevirmedi.

38Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Balo hatıЯası…

39Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

CHP Danimarka Birliği Başkanı Yiğit Taş (sağda) da annesiyle birlikte Tolga Sağ (ortada) ile hatıЯa fotoğrafı çektirdi.

40Cumhuriyet Balosu’ndan en renkli kareler

Tolga Sağ (solda), konserin ardından Haberler muhabiri Davut Çolak’a (sağda) açıklamalarda bulundu. Sağ, “Ben Danimarka’ya gelmeyeli herhalde bir 15 yıl oldu. Gerçekten buradaki insanların o hasretini, özlemini hissettim. İyi ki gelmişim. Hepsinin gönüllerine sağlık. Ayaklarına sağlık.” diye konuştu. Röportaj: Danimarka’da konser veren Tolga Sağ: “Dijital müzik piyasası bizi zorluyor”