Gelinlik, abiye ve bindallı tasarımlarıyla Danimarka’nın genç Türk modacıları arasında yer alan Müveddet Güler’in, Chicouture Copenhagen adlı moda evi birinci yılını doldurdu.

Kopenhag Moda Akademisi’nden 2000 yılında mezun olduktan sonra, İskandinavya’nın önemli modacılarının yanında çalışarak kendini geliştiren Kopenhag doğumlu Türk Modacı Müveddet Güler, moda evinin birinci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, moda evinde düzenlediği resepsiyonda dostlarını ve aile fertlerini ağırladı.

Geride bıraktığı bir yılı eşi ve çocuklarıyla birlikte pasta keserek kutlayan Güler, Haberler’e Danimarka’daki gelinlik modası ile ilgili özel açıklamalarda bulundu.

Dikim süresi 8 ila 12 hafta

Her bir gelinin, çocukluğundan beri hayal ettiği bir gelinlik modeli olduğunu dile getiren Güler, “Müşterilerimin yüzde 98’i, benden kendi hayal ettiği gelinliği dikmemi istiyor.” dedi.

Gelinlik ve bindallıları 8 ila 12 hafta arasında tasarlayıp diktiğini kaydeden Güler, isteyen müşterilerine abiye de tasarlayıp diktiğini vurguladı.

Kişiye özel tasarımın haricinde hazır gelinlik modellerinin de bulunduğunu kaydeden Güler, isteyen gelinlere bindallı da kiraladığını sözlerine ekledi.

2019’un gelinlik modası

Bu yıl kat kat gelinliklerin çok moda olduğunu açıklayan Güler, “2019 yılında da yine kat kat ve kabarık etek tür gelinlikleri çok göreceğiz.” diye konuştu.

Müşterilerinin küçük bir bölümünün Danimarkalı, çoğunluğunun ise Lübnan, Filistin olmak üzere Arap kökenli ve Türk kökenli olduğunu kaydeden Müveddet Güler, Danimarkalı müşterilerinin İskandinav tarzı sade gelinlik modellerini tercih ettiğini söyledi.

Danimarka’da yaşayan Türk gelinlerin ise kollu ve dantelli klasik Türk gelinliğini tercih ettiğini kaydeden Müveddet Güler, Arap kökenli gelinlerin ise Dubai’deki gelinlerden esinlenerek, ihtişamlı, çok kabarık ve çok uzun kuyruklu gelinlikleri tercih ettiğini ifade etti.

1Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

2000 yılında Kopenhag Moda Akademisi’nden mezun olan Milliyet Gazetesi’nin İskandinavya muhabiri İrfan Kurtulmuş’un kızı Müveddet Güler, gelinlik ve abiye üzerine kurduğu Chicouture Copenhagen adlı moda evinin kuruluşunun 1. yılını kutladı.

2Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Müveddet Güler, moda evinde gelinlik tasarlıyor.

3Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Müveddet Güler, gelinlik ve abiye tasarımının yanı sıra, kına geceleri için ‘bindallı’ da kiralıyor.

4Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Bindallıların tasarımı da ünlü modacıya ait.

5Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Moda evinin kuruluşunun 1. yılını bir resepsiyonla kutlayan Müveddet Güler’in tasarımları, davetliler tarafından beğeniyle karşılandı.

6Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Resepsiyonda, Müveddet Güler’i dostları ve ailesi yalnız bırakmadı.

7Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Danimarka’nın moda alanında ünlü bloggerları resepsiyondan canlı yayın yaptı.

8Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Müveddet Güler eşi ve çocuklarıyla birlikte pasta keserek moda evinin birinci yılını kutladı.

9Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Annesi Emra (sol 2) hanım ve kız kardeşleri Ayşin (sağ 2) ve Melike (sağ 1) de Müveddet Güler’in sevincine ortak oldu.

10Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Gazeteci İrfan Kurtulmuş ve eşi Emra Hanım, ilk göz ağrıları Müveddet Güler’in başarılarıyla gurur duyduklarını söyledi.

11Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Müveddet Güler, kendisine her zaman desteğini esirgemeyen eşi Taner Güler (sol 1) ve kayınbabası Emrullah Güler (sağ 2), görümcesi Tansu (sol 3) ve kayınvaliesi Emel Hanım (sağ 2) ile birlikte.

12Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Kurtulmuş ailesinin neredeyse tüm fertleri ailenin ilk torununun resepsiyonunda böyle poz verdi. 🙂

13Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Sağdan sola, kayınvalide, anne ve yenge.

14Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Soldan sağa, enişte, resepsiyona katılabilmek için Türkiye’den gelen kayınbaba, Kocatepe Camii Dernek Başkanı Faik Canbaz ve baba.

15Chicouture Copenhagen 1. yıl resepsiyonu

Adını babaannesinden alan Müveddet Güler, babaannesinin yıllarca dikiş diktiği ve geçen yıl moda evinin açılışında kendisine hediye ettiği dikiş makinesini moda evinin başköşesinde gururla sergiliyor.