Danimarka’da yıllardır düğün salonu alanında işletmecilik yapan Mustafa Gül, Golden Star adlı mekanı Greve’de hizmete soktuklarını duyurdu.

Gül, Türkiye’den de tecrübeli oldukları düğün salonu işletmeciliğine, Danimarka’da 2008 yılında Slagelse’de başladıklarını, artan talebe 2012 yılında Glostrup’ta sıfırdan salon kurarak cevap verdiklerini söyledi.

Glostrup’taki salonu devrettikten sonra, Greve kentinde Golden Star adını verdikleri yeni salonlarıyla sektörden kopmayarak hizmete devam ettiklerini kaydeden Gül, yeni salonlarının …. metrekare büyüklüğünde ve 900 kişi kapasiteli olduğunu belirtti.

Mustafa Gül, yeni salonu Golden Star hakkında bilgi verdi. Fotoğraf: HFG – Foto Muhabiri: Davut Çolak

Gül, yeni salonlarında da düğünün yanı sıra, nişan ve kına gecesi düzenlediklerine işaret etti.

7-8 yıl öncesinde düzenlenen düğünlerin 1.200-1.500 kişiye kadar olduğunu ama zamanla evlenecek çiftlerin daha küçük düğünler tercih ettiğini vurgulayan işletme sahibi Gül, şimdilerde düğünlerin ortalama 700-900 kişi arasında olduğu bilgisini verdi.

Golden Star adlı mekan 900 kişi kapasiteli. Fotoğraf: HFG – Foto Muhabiri: Davut Çolak

Gül, Danimarka’da yaşayan diğer etnik kökenlilere göre, en çok davetlinin Türkiye kökenliler tarafından düzenlenen düğünlerde olduğunu, Arap, İran, Pakistan ve Yugoslavya kökenlilerin düğünlerin ise 300 ya da 400 misafirle yapıldığını söyledi.

Düğün salonu işletmeciliğinin kolay olmadığının altını çizen salon sahibi Gül, kendilerinin baba mesleği olduğu için çocukluktan bu yana sektörün içinde olduklarını bu yüzden evlenecek çiftlerin kendilerinden beklentilerinin ne olduğunu çok iyi bildiklerini kaydetti.

Golden Star adlı mekan 900 kişi kapasiteli. Fotoğraf: HFG – Foto Muhabiri: Davut Çolak

Gül, yaptıkları işin telafisi olmadığını şöyle ifade etti:

“Gerçekten kolay bir iş değil yaptığımız iş. Her şeyi güzel ve düzenli bir şekilde ayarlamaya çalışıyoruz. Bunun pastası var, yemeği var, içecekleri var, çerezi var. Çünkü, gençlerin belki ömürleri boyunca bir kere yaşayacakları bir anı. Alternatifi yok. Hata yapma lüksümüz yok. Her şeyin mükemmel bir şekilde hazırlanması gerek.”

Hidayet Kırıcı, Golden Star’da düzenledikleri düğünden memnun ayrıklarını söyledi.
Fotoğraf: HFG – Foto Muhabiri: Davut Çolak

Golden Star’da oğlunun düğününü yapan Hidayet Kırıcı ise yaptığı açıklamada, Golden Star’ı seçmelerinde birçok neden olduğunu ama en önemli iki nedenin “kalite ve hizmet” olduğunu söyledi.

Hidayet Kırıcı, Mustafa Gül tarafından işletilen Golden Star’ı herkese tavsiye ettiklerine vurgu yaptı.

Golden Star

Håndværkerbyen 33

2670 Greve

Tlf: 42 70 96 96

E-posta: hello@golden-star.dk

İnternet sitesi: www.golden-star.dk

Facebook: Golden Star

(Sponsorlu içerik)