MÜSİAD, 2007 yılında kısa bir süreliğine küçük bir ofiste hizmet verdikten sonra kapattığı Danimarka şubesini, yeniden hizmete soktu.

MÜSİAD Danimarka Şubesi Başkanı Latif İbişoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “2007 yılında kurulduğumuzda bir ofisimiz vardı ancak zaman içerisinde değişik sebeplerden dolayı çalışmalarımızda bir yavaşlama oldu, dolayısıyla biz de ofisimizi kapattık. Üyelerimizle daha sık sık bir araya gelebilmek açısından tekrar ofis gerekliliği hasıl oldu.” dedi.

Bu birlikteliği dışarıda sağlamak yerine üyelerinin kendi evine gelircesine MÜSİAD ofisine gelebileceği bir yer olmasını istediklerini anlatan İbişoğlu, “Çalışmalarımızı daha hızlı, pratik, yerinde yapma imkanı bulacağımızı düşünerek, ofis ihtiyacımızı karşılamak üzere burayı kiraladık.” diye konuştu.

Türkiye’den Danimarka’ya iş yapmak için sık sık iş adamlarının geldiğini ve kendilerini ziyaret ettiğini kaydeden İbişoğlu, şimdiye kadar dışarıda yapılan görüşmelerin artık daha sıcak bir ortamda kendi ofislerinde gerçekleşeceğini belirtti.

Ofisin, başkent Kopenhag’ın şehir merkezinin 11 kilometre batısında yer alan Glostrup kentinde olduğunu ifade eden İbişoğlu, gönüllü olarak ticaret ataşeliği görevi üstlendiklerini ve Danimarka ile Türkiye arasında ticaretin artması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

İbişoğlu, sadece Danimarka’da iş yapmak isteyen Türk iş adamlarına hizmet vermediklerini, Türkiye’de iş yapmak isteyen Danimarkalı iş adamlarına da hizmet verdiklerini vurguladı.

MÜSİAD’ın 80 ülkede 210 temsil noktasında hizmet verdiğini dile getiren İbişoğlu, yakın gelecekte ofisin resmi açılışının, Türkiye’den gelecek MÜSİAD heyeti tarafından gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

1MÜSİAD Danimarka’nın yeni ofisinde ilk kahvaltı

MÜSİAD Danimarka şubesi tarafından Glostrup’ta hizmete sokulan yeni ofiste üyeler arası ilk kahvaltı Cumartesi sabahı gerçekleşti.

2MÜSİAD Danimarka’nın yeni ofisinde ilk kahvaltı

Başkan Latif İbişoğlu’nun (solda) ev sahipliği yaptığı kahvaltıya, MB Food’un iki ortağı Bilal Bıyık (sol 2) ve Mustafa Muhcu’nın (sağ 3) yanı sıra, İnşaatçı Aydemir Bahar (sağ 2) ve Hanedan Restoranın işletmecisi Hasan Hüseyin Köse (sağ 1) de katıldı.

3MÜSİAD Danimarka’nın yeni ofisinde ilk kahvaltı

Kahvaltı sofrası ağırlıklı olarak Başkan İbişoğlu’nun bayiliğini yaptığı Yörem ve Destan markalı ürünlerden oluştu.

4MÜSİAD Danimarka’nın yeni ofisinde ilk kahvaltı

Kahvaltı dua ile bitti.

5MÜSİAD Danimarka’nın yeni ofisinde ilk kahvaltı

Üyeler kahvaltının ardından fikir alışverişinde bulundu.

6MÜSİAD Danimarka’nın yeni ofisinde ilk kahvaltı

Üyeler kahvaltının ardından fikir alışverişinde bulundu.

7MÜSİAD Danimarka’nın yeni ofisinde ilk kahvaltı

Üyeler kahvaltının ardından fikir alışverişinde bulundu.

8MÜSİAD Danimarka’nın yeni ofisinde ilk kahvaltı

Başkan İbişoğlu (solda), Genç MÜSİAD Danimarka Başkanı Ömer Terkeşli (sağda) ile beraber.