2008 ‘de Kopenhag’ın Tingbjerg semtinde, Osman Nuri Doğan’ı öldüren Hells Engels sempatizanı Mazdak Fabricius 13 yıl 7 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Frederiksberg Makkemesi’nde açılan, ancak güvenlik nedenleriyle Glostrup Mahkemesi’nde görülen davada, 3 hakim ve 5 jüri üye, Mazdak Fabricius’u suçlu buldu.

19 yaşındaki Osman Nuri Doğan cinayeti, Rocker gurupları ile göçmen çeteler arasındaki savaşı kızıştıran olay olarak tanımlanıyor. Hells Engels roker gurubunu destekleyen AK81 gurubu üyesi İran kökenli Mazdak Fabricius, 14 Ağustos 2008’de Tingbjerg’de, Ruten i Tingbjerg’in önünde toplanmış, çoğu gençlerden oluşan bir gurubun üzerine, bir aracın içinden yaylım ateşi açmış ve Osman Nuri Doğan aldığı isabetler sonucu ölmüştü.

Mazdak Fabricius, dava boyunca suçsuz olduğunu öne sürdü. Ancak AK81 gurubundan MFP kısa adlı baş görgü tanığının, ayrıntılı bir şekilde cinayeti Mazdak Fabricius’un işlediği ifadeleri mahkeme heyetince inandırıcı bulundu ve mahkeme heyeti Mazdak Fabricius’u suçlu buldu.

MFP, polis tarafından başka bir roker olayı ile ilgili olarak tutuklandıktan sonra, Hells Engels ile ilgili önemli bir davada, cezasının hafifletimesi amacıyla ifşaatlarda bulunmakla biliniyor.