Ana Sayfa İş Dünyası

İş Dünyası

Danimarka’da esnafa “sabit giderler desteği” başvurusu başladı

Covid-19 önlemlerinden etkilenen işletmeler, bugünden itibaren sabit giderleri için hibe desteği başvurusu yapabilecek.

MB Food Kurucu Ortağı Bıyık: “Hayat baharda normale döner”

Danimarka’nın köklü Türk şirketlerinden MB Food'un Kurucu Ortağı Bilal Bıyık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gölgesinde geçen 2020 yılını değerlendirdi.

Türk markası Juss Ice Tea, Kon Import ile Danimarka’da

2009 yılında Türkiye’yi katkısız meyve suyu ile buluşturan Juss, Kon İmport distribütörlüğünde ile Danimarka ve İskandinavya’da da satışa sunulacak.

Danimarka’da 14 katlı “dikey tarla” ile yılda 15 defa hasat yapılacak

Nordic Harvest kurucusu Anders Riemann: “İklim şartlarını ayarlayabildiğimiz bir ortamda tarımcılık yaptığımız için, normal bir çiftçi tarlasından yılda iki defa hasat alırken, biz yılda 15 defa hasat alabiliyoruz. Normal bir çiftçinin tarlasıyla karşılaştırdığımızda, biz aynı alanda, normal bir çiftçinin 250 katı daha fazla üretim yapabiliyoruz.”

Demirciydi, köfteci oldu! Akdeniz ve Ege lezzetleri Smyrna ile Kopenhag’da!

Danimarka’da yemek sektöründe faaliyet gösteren Türkiye kökenli işletmecilerin paslanmaz demircisi Erden Tekeli, Akdeniz ve Ege bölgelerinden yöresel lezzetlerin buluştuğu Smyrna adlı işletmeyi hizmete soktu.

Cafe Risico yeni şubesini Amager’de açtı

Milliyet Gazetesi Danimarka ve İskandinavya temsilcisi İrfan Kurtulmuş'un kardeşleriyle birlikte ilk şubesini Herlev'de açtığı Cafe Risico'nun 3'üncü şubesi Amager'de hizmete girdi.

THY, Kopenhag-İstanbul uçuşları 15 Haziran’da başlıyor!

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle, tarifeli seferlerine ara veren Türk Hava Yolları (THY), İstanbul-Kopenhag seferlerini 15 Haziran’dan itibaren başlatıyor.

THY, 18 Haziran’dan itibaren Kopenhag ve Stockholm uçuşlarına başlıyor

Türk Hava Yolları (THY), 18 Haziran'dan itibaren Danimarka ve İsveç seferlerine başlıyor. THY, Konya'ya da uçacak.

Otomobil tutkularını işe dönüştürdüler

AutoWorld adlı oto galerilerini hizmete sokan Orhan Çakmak, Kerem Çakmak ve Orhan Yılmaz, 19 Nisan’da yapacakları açılış töreninde bir kişiye otomobil hediye edecek.

Danimarka’da maaş ödemesi desteği başvuruya açıldı

Danimarka'da, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle işverenleri tarafından eve gönderilenler için maaş ödemesi desteği başvuruları başladı.