Ana Sayfa Sağlık

Sağlık

Dünya Sağlık Örgütü: Covid-19’un ölüm oranı gripten 10 kat fazla

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Ghebreyesus, "Kovid-19'un ölüm oranının gripten (influenza) 10 kat daha fazla olduğu tahmin edilmektedir." dedi.

Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs aşısı minimum 12-18 ay uzakta

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için minimum 12-18 ay beklemek gerekeceğini söyledi.

ABD’deki Kovid-19 vaka sayısı 100 bini geçti

Dünya genelinde Kovid-19 salgınının en fazla yayıldığı ülke haline gelen ABD’deki vaka sayısı 100 bini geçti.

İtalya’da Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 24 saatte 969 kişi arttı

İtalya'da Kovid-19 salgınından ölenlerin sayısı son 24 saatte 969 artarak 9 bin 134'e yükseldi.

Avrupa’da kızamık salgını önemli oranda arttı

Kıtada bu yılın ilk 6 ayında 37 kişinin kızamıktan öldüğü açıklandı.

Danimarkalı gurbetçi tip 2 diyabeti, Şeker Hastalığı Ameliyatı ile yendi

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da yaşayan 53 yaşındaki Erkan Köse, tip 2 diyabetten şeker hastalığı ameliyatı (Metabolitik Cerrahi) ile kurtuldu. Köse tecrübelerini ve tavsiyelerini Haberler okuyucuları ile paylaştı.

Canan Karatay’dan Ramazan için kelle paça tavsiyesi

İç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Karatay, Ramazan ayına uzun ay günlerine denk geldiğini ve şimdiden vücudun hazırlanması gerektiğini belirterek, iftar ve sahur için beslenme tavsiyelerinde bulundu.
migren.jpg

Migren hastalarına yeni çözüm: “sinir blokajı”

İlaç kullanımına rağmen geçmeyen migren ağrılarında baş ve boyun bölgelerine uygulanan "sinir blokajı" yönteminde olumlu sonuçlar alınıyor.
Danimarka’da Uyum Bakanlığı tarafından açıklanan bir rapora göre, yüksek eğitimde öğrenim gören etnik kökenli kız öğrencilerin sayısı, Danimarkalı kız öğrencilerden daha fazla.

Gençler ‘yüzü’nden memnun değil

Dış görünüşe verilen önem ve sosyal medyada fotoğraf paylaşımının artmasıyla daha güzel ya da yakışıklı görünmek için yüz estetiğine başvuran gençlerin sayısı giderek yükseliyor.

İlaç sektörü, Profesör Canan Karatay’a savaş açtı

İlaç sektörü ve bazı sağlık sektörü temsilcileri, aşı ile ilgili olumsuz ifadeler kullanan Profesör Canan Karatay'a savaş açtı.