Uzun, karanlık ve soğuk kış döneminden sonra 21 Haziran’daki gündönümüne yaklaşırken en uzun günlerini yaşayan İzlanda, doğal güzellikleriyle bambaşka bir görüntü veriyor.

Şelaleler, kumsallar, krater gölleri, buzullar, yanardağları, milli parkları, tepesi karlı buzlu yamaçları yeşil dağlarıyla İzlanda, yaz ayları için bambaşka bir yer.

Ülkenin güneyinde yer alan Seljalandsfoss Şelalesi ile Gullfoss Şelalesi turistler tarafından en çok ziyaret edilenler arasında yer alıyor.

İzlanda’nın bir dizi buzul gölünün en büyük ve en ünlüsü olan Jökulsarlon, aralarında Batman Begins, James Bond ve son olarak da Game of Thrones filmlerine sahne oldu.

Ayrıca Başkent Reykjavik’in doğusundaki Thingvellir Milli Parkı, Amerika ile Avrupa kıtaların altındaki tektonik plakala birbirinden ayrıldığı yer olarak bilinirken 55 metre derinliğinde ve 170 metre genişliğindeki Krater gölü Kerid’in 3000 sene önce bir volkanik patlama sonucu oluştuğu değerlendiriliyor.

Bazı yerlerde karla kaplı dağlara, çiçeklerin eşlik ettiği yamaçlar güzel bir tezat oluştururken Vik kasabasındaki Siyah Kumsal ve ilginç kaya yapıları, turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında yer alıyor.