İngiltere Premier Ligi’nde mücadele eden Swensea’nın teknik direktör listesinde Danimarka’nın efsanevi futbol adamı Michael Laudrupa ilk sırada yer alıyor.

Menajeri Brendan Rodgers’i Liverpool’a kaptıran Swensea yeni hoca arayışında. İngiltere Premier Ligi’ne geçtiğimiz sezon yükselen ve sezonu süpriz yaparak 11. sırada bitiren Swensea’nın Başkanı Huw Jenkins Michael Laudrup’u takımın başına getirmek istiyor.

İngiliz Basınına konuşan Huw Jenkins teknik direktör konusunda Michael Laudrup’la ilgilendiklerini doğruladı ve Kıbrıs Rum Kesiminde biraraya gelerek bu konuyu masaya yatırmayı Michael Laudrup’a teklif ettiğini söyledi.

Michael Laudrup cephesinden ise Swensea konusunda hala net bir açıklama yapılmadı.

Teknik direktörlük kariyeri futbolculuk kariyerinden uzak olan Michael Laudrup sırasıyla Brøndby, Getafe, Spartak Moskova ve Mallorca takımlarında teknik direktörlük yaptı.

Michael Laudrup sadece Brøndby I.F. ile teknik direktörlük kariyerinde başaralı oldu. Ladrup liderliğindeki Brøndby I.F. 2005 yılında Danimarka Süper Ligi şampiyonu oldu. Danimarka Kupası’nı Brøndby I.F. ile 2003 ve 2005 yıllarında olmak üzere iki defa kazanan Laudrup, Brøndby dışında çalıştırdığı takımlarda başarılı olamadı.