Afyonkarahisar’da, Rabia Platformu Temsilciliği, Mısır’da 3 Temmuz’da meydana gelen askeri darbeyi protesto yürüyüşü düzenledi. Gazlıgöl Caddesi’nden başlayıp Anıtpark önünde sona eren yürüyüşün ardından basın açıklaması okundu.

Protesto yürüyüşüne AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek, AK Partili İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu, İl Halk Sağlığı Müdürü Lütfi Akgün, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Ali Fuad Gölbaşı, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürü Murat Gürsan ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bazı şube müdürleri katıldı. Yürüyüşte, Afyonkarahisar Ticaret ve Meslek Lisesi öğrencileri de okul müdürü Abdullah Cemal Tola ile birlikte yer aldı.

Yaklaşık 500 kişilik grup adına Anıtpark’ta konuşan Genç Memur-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı ve Rabia Platformu İl Temsilcisi Seçkin İşgüzar, 3 Temmuz’daki darbenin kabul edilemeyeceğini söyledi. İşgüzar, “Medeniyetin beşiği Mısır’da kendi insanına ölüm kusan, işkence yapan cuntacıların darbe iklimi hakimdir. Mısır’da hukuka, insan haklarına, adalete ve vicdanlara aykırı cunta, tam 100 gündür keyfi ve zalimane bir yönetim sürdürüyor” dedi.