Sivas Polisi sahte paraya karşı uyardı

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Suçlar Bürosu ekipleri ile Toplum Destekli Polis Amirliği Ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşı ve esnafı sahte para konusunda uyardı.

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Suçlar Bürosu ekipleri ile Toplum Destekli Polis Amirliği Ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşı ve esnafı sahte para konusunda uyardı.

Bayram alışverişleri sırasında vatandaşların ve esnafın dolandırıcılar tarafından mağdur edilmesini engellemek için İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Suçlar Bürosu ile Toplum Destekli Polis Amirliği ekipleri, bankalar caddesinde bulunan vatandaşları ve esnafı tek tek dolaşarak bayram öncesi sahte paraya karşı uyarıp broşürler dağıttı. Polis ekipleri sahte paraların bayram öncesi yaşanan yoğunluktan dolayı daha rahat piyasaya sürüldüğünü belirterek para alışverişinde alınan ve verilen paraların büyük bir özenle incelenmesi gerektiğini söyledi. Ekipler paraların sahte olduğunun nasıl anlaşılacağını da uygulamalı olarak gösterdi. Sahte para konusundaki çalışmaların bayram sabahına kadar devam edeceği öğrenildi.